Park Wiśniowy Sad - spacer wHucie.pl
... ...
Park Wiśniowy Sad


Punkt początkowy: przystanek "os. Zgody" (dojazd tramwaje 16,21 autobusy 122,142,152,172,502,572)

Punkt końcowy: przystanek "os. Zgody" (dojazd tramwaje 16,21 autobusy 122,142,152,172,502,572)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 30min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XVIII - Nowa Huta

KRAKÓW pogoda
Park Wiśniowy Sad oddziela dwa nowohuckie osiedla - Kolorowe i Spółdzielcze. Jest parkiem stosunkowo małym i spokojnym. Zajmuje powierzchnię niecałych 3ha. W 2015r. rozpoczęto powolny, aczkolwiek spory remont. W pierwszej kolejności odnowiono alejki oraz ławki. W kolejnych latach przybyło sprzętu na placu zabaw oraz powstała mini siłownia. To świetne miejsce na popołudniowy spacer. W pobliżu znajdują się sklepy spożywcze w których można np. kupić lody i posiedzieć na parkowej ławeczce. Park jest idealny dla dzieci w każdym wieku. Mają one do dyspozycji 3 place zabaw. Część jest ogrodzona, z miękkim podłożem.

W parku możemy zobaczyć dwie rzeźby z okresu budowy pobliskich osiedli. Pierwsza, zaraz przy wejściu od ul. Boruty-Spiechowicza to Syrenka autorstwa Magdaleny Pruszyńskiej-Jaroszyńskiej. Autor drugiej jest nieznany, a znajduje się ona przy przedszkolu. Zostały odnowione w 2017roku.

Dojazd komunikacją miejską z przystanku "os. Zgody", ale możliwy również z "al. Przyjaźni" lub "os. Kolorowe".

Galeria zdjęć
Jesień

Jesienią dzieci to rzadki widok w tym parku. Królują spacerowicze z psami i przechodnie spieszący się na tramwaj.
-->


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: