Do Krakowa - spacer wHucie.pl
... ...
Do Krakowa


Punkt początkowy: Rondo Czyżyńskie (dojazd tramwaje 1,4,5,9,10,14,22,52)

Punkt końcowy: Wawel (dojazd tramwaje 1,22)

Długość trasy: 8km.     Czas spaceru: ok. 90min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XIV - Czyżyny

KRAKÓW pogoda
Pierwszy i jedyny na tej stronie spacer poza Nową Hutę a dokładnie do Krakowa. Tak - bo są jeszcze w NH ludzie, którzy chodzą/jeżdżą do Krakowa. A na spacer do tego królewskiego miasta najlepiej wybrać się nie wzdłuż głośnej Mogilskiej czy przez Olszę, lecz spokojnie, Wisłą przez Dąbie i Kazimierz.

Trasę umownie rozpoczynamy na Rondzie Czyżyńskim. Idziemy cały czas al. Pokoju, mijamy M1, potem Plazę. To jedyny "nie zielony" fragment spaceru. Za Plazą, za mostem nad rzeką Prądnik skręcamy w lewo i jesteśmy już na bulwarach (z tego miejsca można ewentualnie również rozpocząć naszą wyprawę). Cały czas idziemy wzdłuż Wisły mijając wiele mostów, kawiarni na wodzie. Praktycznie przez cały czas nie brakuje ławek i pięknego widoku. Dojście na Wawel licząc z dłuższymi postojami nie zajmie więcej niż 2 godziny. To trasa idealna dla matek z wózkami, starszych i rowerzystów. Wydaje się długa i męcząca, ale czas na spacerze naprawdę szybko mija. W Galerii Kazimierz możemy zakupić wodę i skorzystać z toalety. W razie konieczności przerwania spaceru komunikacja miejska jest zawsze blisko.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: