Wzdłuż wału nad Wisłą - spacer wHucie.pl
... ...
Wzdłuż wału nad Wisłą


Punkt początkowy: przystanek "Elektrociepłownia" (dojazd autobusy 174, 178)

Punkt końcowy: Lesisko (dojazd autobusy 103, 153, 193)

Długość trasy: 5km.     Czas spaceru: ok. 70min.

Typ: podmiejskie     Dzielnica: XIV - Czyżyny

KRAKÓW pogoda
Trasa na piękny, popołudniowy spacer z dala od zgiełku Nowej Huty. Dojeżdżamy autobusem pod Selgros i kierujemy się w stronę mostu. Jest głośno i śmierdzi spalinami. Po stromych schodach schodzimy w dół i już jesteśmy na trasie spacerowej na wale. Został on odnowiony w 2016 roku. Zamiast asfaltu mamy kamyczki, ale myślę, że dodaje to uroku.

Lubię tę trasę. Zajmuje ponad godzinę ale warto. Kierunek spaceru jest oczywiście dowolny, polecam jednak iść w stronę Lesiska. Będziemy oddalali się od kominów Elektrociepłowni. Idąc w przeciwnym kierunku przez połowę drogi będziemy widzieć te piękne budowle. Cały wał jest oczywiście na słońcu, brak jest ławek i koszy na śmieci. Jeżeli chcemy zrobić sobie przerwę - idziemy nad Wisłę. Co kilkanaście minut mijamy wydeptane przez wędkarzy ścieżki i wykarczowane miejsca nad samą rzeką. Jeżeli dane miejsce jest zajęte - szukamy dalej. Każdy znajdzie miejsce dla siebie, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał w delektowaniu się przyrodą.
W przypadku zmęczenia lub załamania pogody - wzdłuż ul. Ciepłowniczej kursuje autobus 113 do Czyżyn.

aktualizacja: Niestety Miasto nie pomyślało o spacerowiczach i aktualnie trasa stała się ścieżką rowerową. Jest piękny, równy asfalt na całej długości. Decyzja należy do was - ja dalej spaceruję. Jest to zgodne z Kodeksem Drogowym, który zezwala na poruszanie się po ścieżce rowerowej jeżeli nie ma chodnika.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: