Muzeum Lotnictwa - spacer wHucie.pl
... ...
Muzeum Lotnictwa


Punkt początkowy: przystanek "Muzeum Lotnictwa" (dojazd tramwaje 4,5,9,10,52)

Punkt końcowy: przystanek "Muzeum Lotnictwa" (dojazd tramwaje 4,5,9,10,52)

Długość trasy: 2km.     Czas spaceru: ok. 90min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XIV - Czyżyny

KRAKÓW pogoda
Spacer rozpoczynamy na przystanku tramwajowym "Muzeum Lotnictwa". Dojazd zajmuje bardzo mało czasu, a tramwaje jeżdżą dosłownie "co chwilę". Idziemy przez lasek w pobliżu nowego osiedla i po kilku minutach widzimy nowy budynek muzeum czyli wejście główne. Budynek ten został ukończony w 2010r. Z powietrza przypomina śmigło.

Muzeum Lotnictwa w Krakowie powstało w 1964roku. Możemy w nim obecnie oglądać ponad 200 statków powietrznych. W hangarach zobaczymy przede wszystkich najstarsze eksponaty, szybowce oraz silniki. Ekspozycja plenerowa jest zdecydowanie większa. Dla dzieci najciekawsze są eksponaty, do których można wejść. Najważniejszy to papieski śmigłowiec, do którego wnętrza możemy wejść o określonych godzinach (sprawdź na stronie muzeum). Piękne, oryginalne wnętrze robi wrażenie. Honorowe miejsce zajmuje skórzany fotel w którym siedział Papież Jan Paweł II. Kolejny eksponat którego możemy "dotknąć" to całkiem spory transportowiec. Czuć w nim historię. Możemy wejść, usiąść.

Muzeum czynne jest codziennie oprócz poniedziałków. Bilet normalny kosztuje 15zł, ale we WTOREK wstęp jest BEZPŁATNY. Toalety znajdują się w gmachu głównym i są bezpłatne.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: