Park i źródełko na Dywizjonu 303 - spacer wHucie.pl
... ...
Park i źródełko na Dywizjonu 303


Punkt początkowy: os. Dywizjonu 303 (dojazd autobusy 123,125,152,172,501,502)

Punkt końcowy: os. Dywizjonu 303 (dojazd autobusy 123,125,152,172,501,502)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 30min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XIV - Czyżyny

KRAKÓW pogoda
Jest to typowy miejski spacer na popołudnie po pracy, gdy mamy mało czasu, a chcemy odpocząć sami lub spędzić czas z dziećmi. Trasa prowadzi przez osiedle Dywizjonu 303. Okoliczny teren aktualnie bardzo szybko się rozwija. Bloki dosłownie rosną w oczach. Z pewnością spokojny dotąd park stanie się wkrótce bardzo popularnym miejscem odpoczynku nowych mieszkańców, często pozbawionych zieleni osiedlowej.

W parku znajduje się źródełko czystej wody, a jej skład został poddany analizie i wywieszony. Bez obaw można ją pić, są nawet jeszcze osoby (głównie starsze), które zabierają tą wodę do domów. Osobiście jestem zwolennikiem teorii, że mamy w Nowej Hucie jedną z najlepszych "kranówek" w Polsce i każdemu ją polecam. Sam piję ją na codzień, nie przegotowaną, przefiltrowaną tylko aby pozbyć się chloru. Wspominam o tym, ponieważ ma ona skład zbliżony do tej ze źródełka. Ciekawskich zapraszam na stronę MPWiK.

Na Dywizjonu 303 dzieci znajdą dla siebie sporo atrakcji. Ja wybrałem plac zabaw utrzymany w stylu lotnictwa. Jest to bardzo oryginalna konstrukcja związana oczywiście z Dywizjonem 303, który zasłynął w Bitwie o Anglię i zaliczany jest do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. Może to być piękny wstęp i zachęta do odwiedzenia pobliskiego Muzeum Lotnictwa, po którym spacer opisałem tutaj.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: