Park Tysiąclecia - spacer wHucie.pl
... ...
Park Tysiąclecia


Punkt początkowy: Przystanek "Wiślicka" (dojazd autobusy 123,129,132,138,152,159,172,178,501,502,572)

Punkt końcowy: Przystanek "Mistrzejowice" (dojazd tramwaje 9,14,16 autobusy 123,139,178,182)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 30min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XV - Mistrzejowice

KRAKÓW pogoda
Park Tysiąclecia znajduje się w dzielnicy XV Mistrzejowice, dzieli osiedla Oświecenia oraz Tysiąclecia. Jego powierzchnia to nieco ponad 11 ha. Jest dosyć spory, chociaż południowa część jest rzadziej uczęszczana ze względu na bliskość ruchliwej ulicy, a co za tym idzie hałas. Pozostała część jest bardzo spokojna i urokliwa. Dojazd komunikacją miejską jest bardzo dobry. Najlepiej wysiąść albo na przystanku "Wiślicka" albo na pętli "Mistrzejowice".

W Parku Tysiąclecia każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tutaj miejsce do gier, zabaw, odpoczynku. Możemy pograć w szachy, tenisa stołowego, koszykówkę. Plac zabaw dla dzieci jest nowy, wyposażenie standardowe, podłoże z piasku. Seniorzy lubią fontannę w sercu parku. Otoczenie jest ładnie obsadzone roślinami, ławek jest sporo. Teren jest pofałdowany, co może sprawiać kłopoty dla wózków, ale oczywiście znajdziemy też ścieżki bez nachylenia. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie, nic więc dziwnego, że jest to bardzo popularne miejsce odpoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Zimą w parku królują saneczkarze w każdym wieku. Górka jest naprawdę spora, jak na osiedlowy park oczywiście.

Galeria zdjęć
Jesień

Jesienią czasem ktoś przejdzie z psem, czasem z wózkiem. Park jest spokojny, wręcz senny.
-->


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: