Planty Bieńczyckie - spacer wHucie.pl
... ...
Planty Bieńczyckie


Punkt początkowy: wejście od strony ul. Okulickiego (dojazd autobusy 123,125,138,152,172,501,511,572)

Punkt końcowy: os. Przy Arce (dojazd tramwaje 1,5,9,14,16,21,52 autobusy 122,132,142,152,172,572)

Długość trasy: 2km.     Czas spaceru: ok. 40min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XVI - Bieńczyce

KRAKÓW pogoda
Planty Bieńczyckie są bardzo popularnym miejscem odpoczynku okolicznych mieszkańców. Spokój i odpoczynek mają tutaj mieszkańcy kilku sporych nowohuckich osiedli. Zaczynając od Kalinowego i Strusia, przez Na Lotnisku, Wysokie, Jagiellońskie, Kazimierzowskie, kończąc na Przy Arce. Niestety park podzielony jest przez dwie ulice (Dunikowskiego oraz Broniewskiego), ale ruch na nich nie jest problemem. Przejścia dla pieszych są bezpieczne, dobrze oznaczone.

Umownie rozpoczynamy wejściem od strony ul. Okulickiego, ale jest to miejsce ze słabą komunikacją. W pobliżu znajduje się tylko przystanek linii 138. Bardziej prawdopodobne, że zaczniemy z przystanku "Os Strusia" (autobusy) lub "Dunikowskiego" (autobusy i tramwaje). Najważniejsze, żeby znaleźć się w okolicy Kościoła pw św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym. W pobliżu możemy zjeść pyszne lody z niedawno otwartej lodziarni, a dzieci dodatkowo mogą pobawić się na nowym placu zabaw.

Spacerujemy spokojnie dalej Plantami Bieńczyckimi w kierunku os. Przy Arce. Po drodze mijamy kilka sklepów spożywczych, ale przede wszystkim zadziwiającą liczbę placów zabaw. Są praktycznie na każdym z mijanych osiedli. Możemy także poćwiczyć na mini siłowni, co jest ostatnio coraz bardziej popularne. Krajobraz jest bardzo różny. Część trasy pokonujemy w słońcu, część w cieniu. Jest sporo miejsc z pięknie zagospodarowaną zielenią, z kwiatami. Część ławek zastała wymieniona. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

Kończymy na os. Przy Arce, odjeżdżając komunikacją miejską z pod Tomexu, placu w Bieńczycach lub z pod Arki.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: