Park Mistrzejowicki - spacer wHucie.pl
... ...
Park Mistrzejowicki


Punkt początkowy: Park Mistrzejowicki (dojazd tramwaje 9,14,16 autobusy 123,178,182)

Punkt końcowy: Park Mistrzejowicki (dojazd tramwaje 9,14,16 autobusy 123,178,182)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 60min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XV - Mistrzejowice

KRAKÓW pogoda
Park Mistrzejowicki to bardzo popularne miejsce odpoczynku okolicznych mieszkańców. Obejście całego terenu dookoła to ok. 1km. Alejki są szerokie, drzewa rosną bardzo gęsto. Czasami ma się nawet wrażenie, że jesteśmy w lesie (tylko te alejki... ). Park skrywa piękny, ale bardzo zaniedbany zabytek - Fort 48 "Batowice".
Z wikipedii: Jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1883-1885, w czasie budowy trzeciego pierścienia twierdzy, jako standardowy fort artyleryjski. Budynek jednokondygnacyjny, jego ściany zbudowane są z cegły, a strop z betonu. Zadaniem fortu było pilnowanie gościńca warszawskiego, w czasie I wojny światowej prowadził pojedynek artyleryjski z Rosjanami w listopadzie 1914. Do 1974 roku był wykorzystywany przez wojsko.

Jak wspomniałem wcześniej, fort jest bardzo zaniedbany i nie polecam wchodzić do środka (nie ma drzwi). Może kiedyś doczekamy się remontu i przekazania obiektu np. na cele kulturalne, tak jak np. na os. Na Stoku (Fort jest pięknie odnowiony i znajduje się w nim Dom Kultury). Dojazd do parku samochodem jest łatwy, zaparkujemy na osiedlu. Komunikacja miejska oddalona jest o ok. 10min spokojnego spaceru. Często kursują zarówno tramwaje jak i autobusy.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: