Park Żeromskiego - spacer wHucie.pl
... ...
Park Żeromskiego


Punkt początkowy: Park Żeromskiego (dojazd autobus 123,163,193)

Punkt końcowy: Park Żeromskiego (dojazd autobus 123,163,193)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 45min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XVIII - Nowa Huta

KRAKÓW pogoda
Park Żeromskiego przeszedł gruntowną modernizację w 2018r. Został zaprojektowany z myślą o otaczającej przyrodzie. Jest sporo edukacji. Sam park nie jest duży, ale lubiany przez nowohucian. Można z niego także rozpocząć dłuższy spacer np.obejść Łąki nowohuckie lub iść w stronę Mogiły. Linki poniżej. W parku znajduje się plac zabaw. Znajdziemy w nim liczne nawiązania to pobliskich łąk. Jest piaskownica w kształcie zaskrońca, pająk, motyle, gniazda i jaja ptaków. Atrakcji nie jest dużo, ale są estetyczne i z przesłaniem. Latem dzięki odpowiednim nasadzeniom na placu zabaw jest mnóstwo motyli.

Dojazd samochodem nie sprawi większych problemów, park znajduje się przy znanym wszystkim Szpitalu Żeromskiego. Może być jednak problem z miejscem parkingowym (zwłaszcza w godzinach pracy przychodni). Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej to autobusowy "Szpital Żeromskiego". Nieco dalej "os. Na Skarpie", gdzie mamy zarówno autobusy jak i tramwaje. Można również przejść się przez os. Centrum E na Plac Centralny, gdzie komunikacja jest już zdecydowanie lepsza.

Zobacz także: Spacer przez Mogiłę - link -
Spacer po łąkach nowohuckich - link -
Opis placu zabaw - link -

Galeria zdjęć
Jesień

Jesienią spacerowiczów nadal sporo. Najpiękniejsze - widoki. Moje ulubione.


Zima

Zimą alejki są odśnieżane a widoki piękne. Spacerowiczów mało, raczej okoliczni mieszkańcy z psami.


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: