Łąki nowohuckie - spacer wHucie.pl
... ...
Łąki nowohuckie


Punkt początkowy: Plac Centralny (dojazd tramwaje 4,10,16,21,22 autobus 174)

Punkt końcowy: Plac Centralny (dojazd tramwaje 4,10,16,21,22 autobus 174)

Długość trasy: 4km.     Czas spaceru: ok. 50min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XVIII - Nowa Huta

KRAKÓW pogoda
Wiele osób kojarzy łąki nowohuckie z tzw. alejkami przy Szpitalu Żeromskiego. Co prawda jest to bardzo przyjemne miejsce do wypoczynku, z asfaltowymi ścieżkami, ławkami i panoramicznym widokiem.

Ja jednak polecam zejść na dół i iść na spacer wałem wokół całych łąk. Trasa to niecałe 4km co z przerwą na odpoczynek i podziwianie widoków nie zajmie więcej niż godzinę. Łąki nowohuckie to Użytek Ekologiczny objęty ochroną prawną. Zajmują obszar 57ha. Są bardzo bogate pod względem przyrodniczym. Badacze naliczyli się tutaj ponad 300 gatunków roślin oraz ponad 70 gatunków ptaków.

Po spacerze polecam kiełbaski z grilla przy NCK-u. Mają tam produkty dobrej jakości o czym świadczy ciągły brak wolnych stolików wieczorami. Ewentualnie przy Placu Centralnym znajduje się także Aviteks oraz nowa kawiarnia.
Na os. Centrum E polecam kawiarnię łancafe, z której mamy piękny widok na całe łąki.

Galeria zdjęć
Jesień

Spacerowiczów zdecydowanie mniej, ale kolory cudowne. Dla mnie obowiązkowo w październiku. Trzeba jednak uważać na wiatr, jest tu zdecydowanie silniejszy niż na osiedlach.


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: