Zalew nowohucki - spacer wHucie.pl
... ...
Zalew nowohucki


Punkt początkowy: Zalew nowohucki (dojazd autobus 123,132,153,174,193,501)

Punkt końcowy: Zalew nowohucki (dojazd autobus 123,132,153,174,193,501)

Długość trasy: 1km.     Czas spaceru: ok. 30min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XVI - Bieńczyce

KRAKÓW pogoda
Zalew nowohucki przy ul. Bulwarowej to miejsce, które zna każdy w Nowej Hucie. To zdecydowanie nr 1 pod względem ilości spacerowiczów. Można tu spacerować, biegać, jeździć na rowerze, rolkach, ćwiczyć, łowić ryby, grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę a także bawić się z dzieckiem na placu zabaw. Są również tacy, którzy nad zalewem świętują (w Domu Rybaka) swój ślub. Jest to także popularne miejsce sesji zdjęciowych. Najwięcej ludzi jest w letnie weekendy. Wtedy osobiście staram się wybierać inne miejsca, nad zalewem po prostu jest tłum. Aby odpocząć i nacieszyć się widokiem zdecydowanie lepiej przyjść w tygodniu.

Przy wejściu od al. Solidarności znajduje się rzeźba autorstwa Stanisława Małka z 1977r. Mieszkańcy nazywają ją "Piszczałki" lub "Organy". Tworzą ją metalowe rurki ułożone w abstrakcyjny sposób. Całość została odnowiona w 2017 roku.

Zalew nowohucki to sztuczny zbiornik który służy nowohucianom od 1957 roku i zajmuje obszar 7ha (cały kompleks ok. 17ha). Oficjalnie leży w granicach dzielnicy Bieńczyce. Łatwo tutaj dojechać komunikacją miejską. Najbliżej jest przystanek "Bulwarowa", ale więcej możliwości mamy z przystanku "Struga". Zmotoryzowani niestety mogą mieć problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. W okolicy można zobaczyć Dworek Jana Matejki oraz drewniany kościół św. Jana Chrzciciela.

Galeria zdjęć
Jesień

Zalew nowohucki także jesienią jest bardzo popularny. Ludzie spacerują, biegają, jeżdżą na rolkach.
-->


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: