Z os. Piastów nad zalew - spacer wHucie.pl
... ...
Z os. Piastów nad zalew


Punkt początkowy: Pętla os. Piastów (dojazd tramwaje 21,52 autobusy 153,159,193)

Punkt końcowy: Pętla os. Piastów (dojazd tramwaje 21,52 autobusy 153,159,193)

Długość trasy: 5km.     Czas spaceru: ok. 75min.

Typ: miejskie     Dzielnica: XV - Mistrzejowice

KRAKÓW pogoda
Spacer nieco miejski, nieco podmiejski. Dość długi ale w końcu nie po to wychodzimy z domu w ładną pogodę żeby wrócić po niecałej godzinie. Umownie spacer rozpoczynamy na pętli "os. Piastów". Trasa prowadzi ulicą Ognistych Wici przez os. Piastów, park z fortem (niestety zaniedbanym) aż do ogródków działkowych. Działki to również ważny element krajobrazu Nowej Huty.

Opuszczamy ogródki działkowe ROD Mistrzejowice i wychodzimy na ulicę Gustawa Morcinka. Idąc prosto tą drogą dojedziemy do zalewu w Zesławicach a dokładnie dwóch sztucznych zbiorników. Zostały one wybudowane aby zapewnić ujęcie wody dla powstającego miasta Nowa Huta. Dla zmotoryzowanych tuż przy zalewie znajduje się parking. Oczywiście darmowy. Tras spacerów można tutaj wymyślić wiele ale ja proponuję iść środkową drogą i obejść lewy zbiornik. Gdy już dojdziemy do jego końca możemy usiąść przy Dłubni (która zasila oba zbiorniki) na jednym z pni które są dziełem bobrów. Widać na nich charakterystyczne ślady zębów.

Powrót tą samą drogą którą przyszliśmy ewentualnie, idąc dalej ul. Morcinka dojdziemy do pętli autobusowej z której autobusem 122 lub 422 dojedziemy przez os. Na Stoku, Teatr Ludowy do Al. Przyjaźni.

Galeria zdjęć
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie lub znasz fajną trasę na spacer - napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: